Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

GBPUSD03.11.png

GBPUSD

İngiltere’de yoğun gündem kurda volatilitenin artmasına neden oluyor. Açıklanan Ekim ayı hizmet PMI verisi beklentileri aşarak 54.5 ile Ocak ayından bu yana en yüksek seviyeyi gördü. PMI raporunun  ayrıntısına baktığımızda ise düşük sterlinin yabancı talebi artırdığı ancak sert bir hızla yükselen enflasyon etkilerinin bu iyileşmeye gölge düşürebileceğine raporda yer verilmiş. Bunun yanı sıra İngiltere’nin AB’den çıkış sürecini tetikleyecek olan Lizbon anlaşmasının 50. Maddesini hükümetin parlamentoda oylamadan tetiklemek istemesi yüksek mahkeme tarafından reddedildi. BoE Kasım ayı para politikası toplantısı sonuçları ise beklentiler doğrultusunda gerçekleşti. Tüm üyeler oybirliği ile faiz oranlarında ve varlık alım programında herhangi bir değişikliğe gitmeme kararı aldı.

Hem Banka hem mahkeme kararı sonrası kurda toparlanmanın momentum kazanmasıyla hareket 8 Ekimdeki ani çöküşten bu yana 1.2490 ile en yüksek seviyeyi gördü. Kurda bu seviyelerden gevşeme yaşanması halinde 1.2450 -1.2400 seviyeleri destek olarak takip edilebilir. 1.2490 seviyesinin üstünde kapanışlar görmemiz durumunda ise 1.2600 seviyesine güçlü tırmanış görebiliriz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!