Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_030122.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks yeni yıla yeni taban arayışıyla başlıyor

Yurtdışı piyasalar yeni yıla omicron endişelerine rağmen görece risk iştahı ile başlarken yurtiçinde ise kur ve borsadaki yüksek volatil seyrin ardından yeni yıl yeni bir denge arayışı ve yeniden pozisyonlanma çabaları ile başlıyor. Teknik anlamda orta vadeli resimde  1700-17500 bandının yeni taban bölge olmaya aday olduğu kanısındayız. İkincil trendin 1700 üzerinde kalındıkça yukarı yönlü devam etme olasılığının yüksek olduğunu düşünüyoruz. Kısa vadede ise söz konusu dengelenme sürecinde dalga boylarının azalarak da olsa devam etme olasılığı yüksek görünürken 1900-1920 bandının (10 günlük üssel ortalama)aşılıp aşılamayacağı belirleyici olacak. Bu süreçte görece geride kalmış hisselere yönelmek mevcut risk yönetimi açısından daha makul görünüyor.

Bugün saat 10:00’da açıklanacak enflasyon rakamları da hem kur hem borsa cephesinde kısa vadeli trend açısından etkili olacak. Volatilitenin oldukça yükseldiği bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmeleri daha sağlıklı olacaktır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!