Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XAUUSD29.088.png

ALTIN

Cuma günü konuşma yapan Fed Başkanı Janet Yellen’ın Eylül ayı için faiz artırımı ihtimalini canlı tutması altın fiyatlarının etkilemeye devam ediyor. Konuşmanın etkisiyle haftaya satıcılı bir giriş yapan değerli metal tepki alımlarıyla toparlansa da hafif satıcılı seyrin devam ettiğini görüyoruz.  

Teknik olarak ise satış baskısının devamında 1315 desteği önemini korumaya devam ediyor. 1315 desteğinin altında kalıcılık sağlanması durumunda satış baskısı 1305 dolar destek seviyesine kadar devam edebilir. Gelebilecek tepki alımlarında ise ilk direnç 1326 dolar seviyesinde bulunuyor. 1326’nın aşılması durumunda yükseliş 1333 dolar seviyesine kadar devam edebilir. Ayrıca bu haftanın son işlem gününde ABD’den açıklanacak istihdam verisi altının kaderinde belirleyici olabilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!