Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY290721.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: En az bir doz aşı yaptıranların sayısı 40 milyonu geçti. Şu an aktif vakalarımızın yaklaşık %87’si aşısı tamamlanmamış kişiler. Mevcut aktif vakalar içinde tam aşılı olup hastalığa yakalananların oranı %5’den az.

 

Yerli turistlerin ocak-mart döneminde yurt içinde yaptığı seyahat harcamaları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 49,7 artarak 6 milyar 78 milyon 732 bin lira olarak gerçekleşti.

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların yüz yüze eğitime açılması noktasında kararlı olduklarını bildirdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Keşfettiğimiz ve yerin yüzlerce metre altından çıkarmaya başladığımız Karadeniz gazını bugün ilk defa yerinde yakacağız

 

Fed, Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) Temmuz ayı toplantısının ardından beklentilere paralel olarak federal fonlama faizini değiştirmeyerek oy birliği ile yüzde 0-0.25 aralığında sabit bıraktı.

 

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) Temmuz ayı toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Toparlanma tamamlanana kadar para politikası destekleyici kalmaya devam edecek" dedi.

 

Powell, "Fed, ekonomideki ilerlemeyi değerlendirmeye gelecek toplantılarda devam edecek. İstihdamda kayda değer ilerlemeden uzağız. Fed, faiz artırmayı düşünmeye hiç yakın değil. Kovid-19 varolduğu sürece kimse güvende değil. Düzensizlik krizden toparlanmanın karakteristik özelliği. Enflasyonda yükselişin büyük bir kısmı ekonominin yeniden açılmasına bağlı ve geçici" ifadelerini kullandı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!