Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU100-290622.png

Bist-Viop Günlük Bülten

YURTİÇİ
•    Motorinin litre fiyatı 29 Haziran tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 2,48 TL'lik indirim geldi.
•    Bankalara yüzde 25’lik kurumlar vergisi sürekli hale getirildi.
•    Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, BDDK tarafından açıklanan türev işlem, konut kredileri ve nakit döviz pozisyonu yüksek şirketlere TL kredi sınırlandırılması kararları için Bloomberg'e “Önemli olan bu kararların verdiği mesajlar. Biz diyoruz ki, paralarını alıp gidip bu parayla döviz alma ve aldığımız kararların hepsi geçici.” dedi.
•    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in katıldığı dörtlü görüşmenin ardından Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasında "Üçlü Muhtıra" imzalandı.
•    Türkiye-İsveç-Finlandiya tarafından imzalanan Ortak Momerandum’da "Finlandiya ve İsveç’in PYD/YPG ve Türkiye’de FETÖ olarak tanımlanan örgüte destek sağlamayacağı" üzerinde anlaşma sağlandı.
•    NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "İsveç ve Finlandiya’nın terörle mücadelede Türkiye’ye tam destek sözü" verdiğini aktararak, "Finlandiya ve İsveç, suçluların iadesinde Türkiye ile çalışacak" dedi.
•    ABD Başkanı Joe Biden, Türkiye-İsveç-Finlandiya-NATO dörtlü görüşmesine ilişkin, "Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya davetine yönelik kritik bir adım ve zirveye harika bir başlangıç” dedi.
•    Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu ara ABD ile en önemli görüşmemiz F16 meselesi, orda da hala bir oyalama taktiği gidiyor. NATO'nun bir numaralı ülkesi ABD, tırlar dolusu silahlar (Suriye'nin kuzeyi) ABD'den geldi, daha bu sabah konuştuk kendisiyle (Biden), görüşmemizde kendine yine söyleyeceğim.”
•    Societe Generale, Türkiye'de enflasyonunun %80'in üzerine çıkmasının çok muhtemel olduğunu, merkez bankasının ise gösterge faiz oranını muhtemelen 12 ay daha %14'te tutacağını söyledi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!