Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY290621.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgede; 1 Temmuz Perşembe günü saat 05.00'ten itibaren ise hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkmayla buna bağlı olarak uygulanan şehirlerarası seyahat kısıtlamaları sona erecek ve belirtilen tarihten itibaren sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlaması uygulanmayacaktır.

 

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgede; Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka’dan gelen uçuşlar bu konuda yeni bir karar alınıncaya kadar durduruldu.

 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın, resmi rezerv varlıkları, bir önceki aya göre yüzde 4,6 artarak 92 milyar dolara yükseldi.

 

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki askeri iş birliği anlaşması çerçevesinde yapılan ortak tatbikatı Bakü’de başladı.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, mali piyasalarda büyük ağırlığı hala ticari bankaların aldığını ve bunun arzu ettikleri bir finansal piyasa yapısı olmadığını belirterek banka dışı mali kuruluşların daha etkin olması gerektiğini söyledi.

 

Koronavirüs ile mücadelede örnek gösterilen Avustralya'nın farklı bölgelerinde Delta varyantı tespit edilirken birçok kentte sokağa çıkma yasakları geri getirildi.

 

İngiltere Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre; İngiltere’de Ocak ayı sonundan bu yana en yüksek vaka sayısına ulaşıldı.

 

İngiltere Sağlık Bakanı Javid, artan vaka sayısına rağmen 19 Temmuz olarak planlanan açılma tarihini ertelemek için neden görmediklerini söyledi.

 

Covid-19’un delta varyantı sebebiyle, Portekiz ve İspanya, İngiltere’den gelen ziyaretçilere yeni kısıtlamalar uygulamaya başladı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!