Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

GBPUSD29.066.png

GBPUSD

Gün içerisinde kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’den İngiltere ekonomisine dair değerlendirmeleri takip ettik. İngiltere’ye yatırımların önümüzdeki iki yıl içerisinde yüzde 5 düşmesini beklediklerini ifade eden kurum GSYİH’da ise 2017 ve 2018’de yüzde 1 civarında gerileme beklediklerini açıkladı.  Fed’in para politikasındaki değişimi Aralık ayına erteleyebileceğini belirten Fitch, BoE’den 25 baz puanlık bir indirim beklediğini belirtti.

Paritede ise sert geri çekilmenin ardından toparlanma eğilimi var. 1.3280’in düşüşe destek olduğu paritede yükseliş, 1.3500 seviyesinin üzerine çıkmaya çalışıyor. Eğer yükseliş 1.35’in üzerinde kalırsa 1.3600 hareketin yeni hedefi olacak. Bu gelişme sağlanırsa hareketliliğin 1.35-1.36 bandına kısa bir süre olsa da yerleşebileceğini düşünebiliriz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!