Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

BRENT29.12.png

BRENT PETROL

Petrol fiyatları bugünü hafif alıcılı bir seyir ile geçiriyor. Daha önce 13 Ocak’ta yapılacağı duyurulan izleme komitesi toplantısının 21-22 Ocak tarihlerinde düzenleneceği açıklandı. OPEC ve OPEC dışı ülkeler belirtilen tarihlerde Birleşik Arap Emirlikleri’nde bir araya gelerek üretim kesintisi anlaşması konusunda son görüşmeleri yapacak. Bugün ise ABD haftalık ham petrol stoklarını takip edeceğiz. Geçen hafta 2.25 milyon varil artan stokların bu hafta, 2 milyon varil azalması bekleniyor.

Teknik olarak ise Brent petrolde takip edilmesi gereken ilk direnç 57.25. Buranın üzerinde kalıcılık sağlanırsa 57.50-58.00-58.30 seviyeleri görülebilir. Geri çekilmelerde ise 56.60 desteği oldukça kritik. Aşağı yönlü geçilirse 56.00 ve 55.50 seviyeleri gündeme gelebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!