Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_280921.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Negatif ayrışma sonrası TL varlıklar dengelenme çabasında

TCMB’nin piyasa beklentilerinin aksine faiz indirimine gitmesiyle geçen haftanın ikinci yarısında benzerlerinden negatif ayrışan Türk varlıklarında yeni haftanın ilk gününde toparlanma çabaları öne çıkmış durumda. Bu hafta ekonomik ajanda yurtdışı tarafta haftanın ikinci yarısı hızlanırken bugün Fed Başkanı Powell ve ABD Hazine Bakanı Yellen'ın Senatoda Bankacılık Komitesine yapacağı sunumda ekonomi ve para politikasına dair ipuçları izleniyor olacak. 

İçeride ise Cumhurbaşkanı’nın BM dönüşünde S-400 ile ilgili yaptığı açılamalar sonrası, 29 Eylül’de Putin ile yapacağı görüşme izlenecek.

Eylül ayı başından itibaren devam eden geri çekilme sürecinde endeksin uzun vadeli trend desteği etrafında tutunma çabası sürüyor.

Ana senaryomuzu, destek seviyeleri üzerinde tutunup orta vadeli trendin devam edeceği yönünde korumaya devam ediyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!