Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_280222.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Rusya Ukrayna krizi küresel piyasalar üzerinde belirleyici olmaya devam ediyor

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyon başlatması ile sarsılan küresel piyasalarda başta hisse senedi olmak üzere tüm varlık fiyatları üzerinde ciddi dalgalanmalar devam ediyor.

Rusya’nın attığı bu adıma Batı’nın güçlü finansala yaptırımlarla verdiği tepki ve gelmesi beklenen kısıtlamalar küresel risk iştahına önemli darbe vurmuş durumda. Bu konudaki gelişmeler ve atılacak karşılıklı adımlar hafta botunca piyasaların radarında olmaya devam edecek.

Cuma günü yaşanan toparlanmanın ardından kaybının ardından endeksin yeni haftaya satış baskısıyla başlayacağını tahmin ediyoruz. 1900 ilk destek bölgesi olarak karşımıza çıkıyor olacak. Bu seviyenin altında 1850 ve 1820 seviyeleri kısa vadeli destek konumunda.

Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!