Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_270921.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Negatif ayrışma Cuma günü de devam etti

TCMB’nin piyasa beklentilerinin aksine faiz indirimine gitmesiyle Türk varlıklarında artan satış geçen haftanın ikinci yarısında hem TL hem de hisse senetler cephesinin benzerlerinden negatif yönde ayrışmasına neden oldu. Özellikle yükselen gösterge tahvil faizinin de etkisiyle Bankacılık endeksi en çok yara alan sektör konumundaydı. Fed’in sıkılaştırmaya hazırlık yaptığı dönemde gelen bu faiz indirimi önümüzdeki dönemde zaman zaman piyasa üzerinde baskı oluşturmaya devam edebilir.

Bu hafta Ekonomik ajanda yurtdışı tarafta haftanın ikinci yarısı hızlanırken içeride ise Cumhurbaşkanı’nın BM dönüşünde S-400 ile ilgili yaptığı açılamalar sonrası, 29 Eylül’de Putin ile yapacağı görüşmede olacak.

Eylül ayı başından itibaren devam eden geri çekilme sürecinde uzun vadeli trend desteği etrafında tutunma çabasının kısa vadede devam edeceğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!