Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

GBPUSD27.055.png

GBPUSD

Paritede haftanın son işlem gününü satış ağırlıklı bir görüntü ile geçiriyoruz. Bugün Japonya’da yapılan G7 zirvesinin ardından yayınlanan ortak bildiride, İngiltere'de 23 Haziran'da yapılacak AB referandumunun dünya ekonomisini ciddi şekilde tehdit ettiğini ifade edildi. Liderler, İngiltere'nin AB'den ayrılması daha büyük global ticaret ve yatırım ağını tersine çevireceğini ve büyüme için ciddi bir risk yaratacağını belirtti. İngiltere Başbakanı David Cameron ise AB’de ayrılmanın riskleri ve tehlikeleri konusunda halkı uyarmanın doğru olduğunu, AB karşıtı bir kampanyada yer almadığını söyledi.

Teknik olarak ise aşağı yönlü hareketin devam ettiği paritede 1.4600 seviyesi dikkate alacağımız ilk destek. Bu seviyenin geçilmesi satışları hızlandırabilir, 1.4560 ve 1.4500 hareketin devamında görülebilir. Toparlanmalarda ise 1.4660 geçilirse 1.4700 hedeflenebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!