Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_271221.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Denge ve yeniden pozisyonlanma süreci devam edecek

Tatil havasına giren küresel piyasalarda risk iştahı görece yüksek kalmaya devam ederken yurtiçinde kur ve borsadaki yüksek volatil seyrin arıdan yeni bir denge oluşumu ve yeniden pozisyonlanma çabası öne çıkmış durumda. Teknik anlamda 1750-1800 bandının yeni taban bölge olmaya ada olduğu kanısındayız. İkincil trendin 1750 üzerinde kalındıkça tekrar 2000 seviyesi üzerine devam etme olasılığının yüksek olduğunu düşünüyoruz. Söz konusu dengelenme sürecinde dalga boylarının azalarak da olsa devam etme olasılığı yüksek görünüyor. Borsa cephesinde son 2 aydır devam eden ihracat odaklı ve döviz pozisyon fazlası olan şirketlere yönelim bir süre geride kalabilir. Bu süreçte bankalar ve görece geride kalmış hisselere yönelmek mevcut risk yönetimi açısından daha makul görünüyor.

Volatilitenin oldukça yükseldiği bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmeleri daha sağlıklı olacaktır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!