Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

GBPUSD27.12.png

GBPUSD

Geçtiğimiz haftayı satıcılı geçiren kur İngiltere tarafında açıklanan 3. Çeyrek nihai büyüme rakamlarının beklentilerin üstünde gerçekleşmesiyle bir miktar toparlamıştı. Büyüme rakamlarında 2. Çeyrek verisine gelen aşağı yönlü revize ise referandum sonrası büyüme de sanılanın aksine bir yavaşlama olmadığını gösteriyor. Yeni yıl alışverişleri ise perakende satışlarda düşüşle hayal kırıklığı yaratırken online satışlar geçtiğimiz yıla göre yükseldiği görülüyor. Bugün ise ekonomik takvimde ABD’den tüketici güveni açıklanıyor. Seçim sonrası yükselen tüketici güveninin Aralık ayında da yükselişine devam etmesi bekleniyor.

Kurda teknik olarak ise satıcılı seyrin devamında 1.2230-1.2200 önemli destek seviyeleri. Kurda hareketin yukarı yönlü ivme kazanması durumunda ise 1.2250 bölgesi aşılırsa 1.2280-1.2300 bölgesi güçlü direnç olarak takip edilebilir. 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!