Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_271021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks, beklentilerden iyi gelen bilançoların da desteğiyle 7 ayın yükseğinde

Faiz indirimi baskısını atlatılmasıyla yükselişin ivme kazandığı endeks yurtdışı piyasalarda da öne çıkan görece olumlu havanın da desteğiyle son 7 ayın yüksek seviyesinde orta vadeli yükselen kanal direncine değer kazanmış durumda.

Ekonomik ajandanın görece zayıf olduğu haftada Perşembe günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın enflasyon raporu sunumunda önümüzdeki dönem para politikası açısından vereceği sinyaller izlenecek. Küresel tarafta ise önümüzdeki hafta gerçekleşecek Fed toplantısından varlık alımlarında azaltım ve faiz konusunda gelecek açıklamalar takip edilecek.

Diğer taraftan hem ABD cephesinde hem de içeride açıklanmaya devam eden 3Ç21 bilançoları borsaları desteklemeye devam ediyor. Bu bağlamda endeks trendinden bağımsız hisse bazında hareketlere odaklanmaya devam edilmesi gerektiği kanısındayız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!