Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_270122.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Küresel risk iştahına bir darbe de Fed’den

Küresel çapta enflasyon ve parasal sıkılaştırma endişelerine büyümeye yönelik risklerin de eklenmesiyle risk alma iştahı ciddi yara almış durumdayken dün risk iştahına bir darbe de Fed’den geldi. FED özetle bilançonun çok büyük, ekonominin çok daha güçlü, enflasyonun çok daha yüksek olduğunu belirtirken. Bunun kendilerini daha hızlı hareket etmeye yönlendirdiğini belirtti. Sonuç olarak hisse senedi piyasaları için zorlu bir döneme giriyoruz.

Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği BIST cephesinde 1960 direncinin üzerinde tutunmakta zorlanan endekste kısa vadeli aşağı yönlü baskı sürebilir. Bu aşamada endeksin 50g HO(1910) etrafında tutunma gücünün önem kazandığını düşünüyoruz.

Volatilitenin oldukça yükseldiği bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin dağa sağlıklı olacağını düşünürken yaklaşan bilanço dönemini dikkate alarak hisse bazlı hareketlere yönelmelerinin bu süreçte riskleri yönetmek adına daha makul olduğu kanısındayız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!