Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY27.01.png

USDTRY

Kurda yükseliş üst üste dördüncü gününde de devam ediyor. Bugün Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamada; faiz artırımının enflasyonu olumsuz etkilediğini belirtmesi ve faiz koridorunun kaldırılması çağrısı, kurda yukarı yönlü hareketlenmenin hız kazanmasına neden olan önemli gelişme olarak öne çıktı. Diğer taraftan bu akşam saatlerinde Türkiye’nin kredi notu değerlendirmesini yapacak olan Fitch’in vereceği karar kurdaki hareketliliği üst seviyeye çıkarabilir.

Teknik olarak baktığımızda ise kurdaki yükseliş trendinin devam ettiğini görüyoruz. Bu yukarı yönlü hareketin devamında ilk direnç 3,91 seviyesinde bulunuyor. 3,91’in aşılması durumunda ise tekrar 3,94 denemesi görebiliriz. Olası geri çekilmelerde ise 3,8450 ve 3,80 seviyeleri yükselişe destek olabilecek önemli seviyeler durumunda.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!