Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

DXY26.088.png

Piyasalarda Bugün Ne Oldu ?

Yellen’ın konuşması bekleniyor
Fed Başkanı Janet Yellen, Jackson Hole toplantısında TSİ 17:00’de açıklamalarda bulunacak. Piyasaların bu konuşmada, Fed Başkanının bir sonraki faiz artışına dair vereceği mesajları arayacak. Fed üyelerinin son zamanlarındaki şahin açıklamalarına rağmen Yellen’ın daha ılımlı bir açıklama yapması bekleniyor. Çünkü son dönem ABD verilerini değerlendirdiğimizde istihdam piyasası dışında, diğer alanların yakın zamanda bir faiz artışına işaret etmediğini görüyoruz. Bu sebeple konuşma, genel olarak ABD ekonomisindeki temellerin sağlam olduğu fakat faiz artırımı için özellikle enflasyon ve büyüme tarafındaki toparlanmanın sürmesi gerektiği şeklinde olabilir. Tam tersi senaryoda yani faiz artırımı için 2016 yılının işaret edilmesi durumunda ise dolar tarafında yükseliş görülebilir.

Fed’in Eylül ayındaki toplantıda faiz artırımına gitme ihtimali yüzde 30 seviyelerinde bulunuyor. Bu oran Brexit referandumu öncesi Eylül ayı ihtimalleri ile aynı seviyede. Aralık ayı ihtimalleri ise yüzde 50 seviyesinin üzerinde bulunuyor. 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!