Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

_XU_251121__.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Hisse bazındaki volatilite endeksin geneline sirayet edebilir

Ekim ayı ortasında Merkez Bankası’nın faiz indirimi sonrasında başlayan yükseliş Dolar/TL ile birlikte endekste de rekorları beraberinde getirmeye devam ediyor. Diğer taraftan kur cephesinde volatilitenin artmasıyla endekste de hisse bazında geçişlerde de volatililte artmış durumda. Hisse bazında günlük sert geçişler yaşanırken artan bu oynaklık endeks geneline de yayılabilir. Diğer taraftan küresel çapta enflasyon endişeleri daha yüksek perdeden dile getirilmeye başlarken son dönemde tekrar hızlanan covid vakaları büyüme konusundaki kaygıları da tekrar ön plana çıkarabilir.

BIST-100 cephesinde gelinen zirve seviyelerde gün içi volatilitenin ve hacmin de artmış olması ve yükselişin birkaç hisseyle sınırlı kalıyor olması bu noktada endişe kaynağı. Bununla birlikte hisse bazında seçici olunarak ve özellikle son yükseliş hareketinde görece geride kalmış hisselere odaklanılarak bu süreçten maksimum fayda sağlanabilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!