Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_261021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks 7 ayın yükseğinde

Faiz indirimi baskısını üzerinden atan endeks yurtdışı piyasalarda da öne çıkan görece olumlu havanın desteğiyle son 7 ayın yüksek seviyesine yükselmiş durumda.

Kur cephesinde bu haftaya da bükük elçi krizi nedeniyle yüksek volatilite ile başlanırken akşama doğru gelen yumuşama sinyalleriyle bu tarafta da bir soluklanma mevcut. Bugün ajandada ABD eylül yeni konut satışları ve ekim Conference Board tüketici güveni var. Yurtiçinde ise dikkatler Perşembe günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın enflasyon raporu sunumunda önümüzdeki dönem para politikası açısından vereceği sinyaller izlenecek.

Teknik açıdan olumlu görüntüsünü korumakla birlikte endekste 1370’li seviyelerden başlayan yükseliş trendinin 1495-1520 bandında kısa vadeli ivme kaybedebileceğini ancak hisse bazında hareketliliğin süreceğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!