Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY250821.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Merkez Bankası rezervlerimiz şu an 109 milyar dolar seviyesindedir. Süreci tamamlanan işlemlerle önümüzdeki günlerde 115 milyar doların üzerine çıkacak." dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yerli otomobilimizin üretim süreci planlandığı şekilde yürüyor. İnşallah 2023'te kendi otomobilimizi yollarda göreceğiz."

 

Goldman Sachs ekonomistlerinin ‘Tapering’in Kasım ayında başlayacağına yönelik beklentileri yükseldi. Reuters’ta yer alan habere göre kurumun Kasım ayında varlık alımının azaltılmaya başlama ihtimali yüzde 25’ten yüzde 45’e yükseldi. Tapering’in Aralık’ta başlama ihtimali ise yüzde 55’ten yüzde 35’e düştü.

 

Taliban Sözcüsü, Afganistan'dan tahliyelerin, yabancı güçlerin geri çekilmesi için belirlenen 31 Ağustos'a kadar tamamlanması gerektiğini söyledi.

 

ABD Başkanı Joe Biden, Afganistan'dan çekilme konusuna ilişkin, "Şu anda süreci 31 Ağustos'a kadar tamamlama yolundayız. Ne kadar erken çıkarsak o kadar iyi." dedi.

 

G7 ülkelerinin liderleri, önceliklerinin Afganistan'dan tahliyelerin güvenli şekilde sağlanması olduğunu belirterek, Taliban'ı sözlerine göre değil, eylemlerine göre değerlendireceklerini ve kurulacak hükümetin meşruiyetinin, uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmedeki yaklaşıma bağlı olduğunu duyurdu.

 

ABD/Fauci: Moderna ve Johnson & Johnson aşılarının göreceli olarak yakın zamanda tam onay almasını bekliyorum.

 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!