Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

BRENT25.088.png

BRENT PETROL

Bugün İran’dan, Eylül ayındaki konferans konusunda ilk resmi açıklama geldi. İran Petrol Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ülkenin petrol bakanının Cezayir’deki konferansa katılacağı ve OPEC Genel Sekreterinin yakın zamanda Tahran’ı ziyaret edeceği belirtildi. Ayrıca ülkenin petrol üretimi 7 aylık yükselişin ardından gerilediği bildirildi. Ayrıca dün açıklanan verilere göre ABD ham petrol stokları 2.50 milyon varil artarken benzin stokları 36 bin varil artış gösterdi.

Teknik olarak ise fiyatlamaların 49.20-48.80 arasında sıkıştığını görüyoruz. Bu bandın aşağı yönlü geçilmesi durumunda 48.50 görülebilir. Bu seviye de kuvvetli destek konumunda bulunuyor fakat kırılması durumundan 48.00’e doğru hız bir geri çekilme görebiliriz. Yükseliş için ise öncelikle 49.30’un aşılması gerekiyor. Hareketin devamında 49.80 ve 50.00 seviyeleri gündeme gelebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!