Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU100-250722.png

Bist-Viop Günlük Bülten

YURTİÇİ
•    Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri'de FEMAŞ işçileriyle bir araya geldi. Erdoğan, "Önceliğimiz istihdamın sürmesi ve artmasıdır. Üretimi ve yatırımı teşvik ediyoruz" dedi.
•    Ukrayna tahılının Karadeniz üzerinden ihracatının yeniden başlatılmasını içeren anlaşma Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres ve Rusya Savunma Bakanı Şoygu'nun katılımıyla Dolmabahçe Ofisi'nde imzalandı.

KÜRESEL
•    Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi üyesi ve Slovakya Merkez Bankası Başkanı Peter Kazimir, Eylül ayında yapılacak toplantıda ECB'nin 25 veya 50 baz puan faiz artırmasının mümkün olduğunu söyledi.
•    Goldman Sachs analistleri Avrupa Merkez Bankası'nın euroya müdahalesinin düşük bir ihtimal olduğunu belirtti. Goldman Sachs analistleri Japon yenine merkez bankası müdahalesinin ise daha olası olduğuna dikkat çekti.
•    Çin Devlet Döviz İdaresi (SAFE), ABD Merkez Bankası'nın (Fed) para politikasını sıkılaştırmasının etkisini yakından izlemeye kararlı olduklarını açıkladı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!