Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

25042022BİST.png

Bist-Viop Günlük Bülten

BİST RİSK İŞTAHINDAKİ DARALMAYA DAYANAMADI!

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde; önceki akşam FED Başkanı Powell’dan gelen açıklamaların etkisi devam etti. Powell’ın yaptığı açıklamalarda özellikle beklenen daha hızlı sıkılaştırmaya gidileceğine yönelik yaptığı açıklamalar Emtia ve Borsa Endeksleri üzerinde baskı oluşturdu.

Yurt içi tarafta ise Finans sektöründeki kurumlar vergisinin oranı yüzde 20’den yüzde 25’e çıkarılma tasarısı mecliste onay bekliyor. Buradan gelecek sonuç finans sektöründe faaliyet gösteren şirket karlarını olumsuz etkileyebilir.

Ayrıca Cuma akşam kapanıştan sonra Rekabet Kurumu, tarım ürünlerinde fiyat istikrarının sağlanması için zincir marketlerin alıcı güçlerinin sınırlandırılması ve Ticaret Bakanlığı nezdinde haksız ticaret uygulamalarına yönelik tedbirlerin hayata geçirilmesi önerisinde bulundu. Bu karar market perakende sektöründe faaliyet gösteren şirketler açısından olumsuz olabilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!