Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_250322.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Tüm riskler arasında 2200 direncine yükselen endekste bir miktar soluklanma yaşansa da trendde henüz bir bozulma yok

Rusya-Ukrayna krizi ve gelen karşılıklı açıklamalar piyasaların odağında kalmaya devam ediyor. Dün Brüksel’de toplanan NATO ve G7 liderler zirvesinden çok ciddi bir yaptırım gelmemesi risk alma İştahını toparladı. Önümüzdeki günlerde özellikle Putin ve Zelenskiy arasında olası bir görüşmeye dair sinyaller önemli olacak.

Geçen hafta sürpriz yaratmayan merkez bankalarının tamamı jeopolitik risklerin ekonomi üzerindeki etkilerinden dem vururken atılacak yeni adımlar için Rusya-Ukrayna arasındaki krizin çözülmesini beklediklerinin sinyalini verdiler. Dün TCMB Başkanı Kavcıoğlu’da yaptığı sunumda cari denge ve enflasyon beklentilerindeki sapmanın enerji fiyatlarından kaynaklı olduğu yönündeki vurgusunu yineledi.

Tüm bu belirsizlikler arasında diğer TL varlıkların aksine BİST’de güçlü görünüm korunurken endeks beklentilerimiz paralelinde 2100 direncini aşmayı başardı.  Büyük resimde 2100 üzerinde kalındıkça bir önceki zirve seviyesi (2400) hedef konumda kalmaya devam edecektir.    Bununla birlikte volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların temkinli iyimser duruşlarını korumaları gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!