Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_250222.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Rusya’nın Ukrayna’da yönetimi değiştirme amacı doğrultusunda hamleleri sürüyor

Rusya’nın Ukrayna’dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyeti’ni tanımasının ardından Ukrayna’ya yönelik askeri operasyon da başlatması başta hisse senedi olmak üzere global çapta tüm varlık fiyatları üzerinde ciddi dalgalanmalar yarattı. Bu paralelde BİST-100 endeksi %8 kayıpla günü tamamalarken Dolar-TL uzun zaman sonra 14,00 seviyesinin üzerine çıktı.

Önümüzdeki günlerde Rusya’nın attığı bu adıma Batı’nın vereceği tepki ve gelecek kısıtlamalar takip edilmeye devam ederken özellikle askeri bir karşılık verilip verilmeyeceği önemli olacak.

Dün yaşanan sert değer kaybının ardından endeksin güne toparlanma çabalarıyla başlayacağını düşünüyoruz. 1900 ilk direnç bölgesi olarak karşımıza çıkıyor olacak. Bu seviyenin üzerinde yapılacak kapanış önümüzdeki hafta tekrar 50g HO(1960) seviyesine yönelimi beraberinde getirebilir. 1850 ve 1820 seviyeleri kısa vadeli destek konumunda. Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!