Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_251021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Bankacılık sektörünün de desteğiyle hızlanan yükseliş 1500 puan etrafında ivme kaybedebilir

MB’nın 200 baz puanlık faiz indirimi ve yılın devamı için indirim konusunda fazla alan kalmadığını belirtmesi borsa üzerindeki baskının kalkmasını sağlarken, kur cephesindeki volatiliteye rağmen endeksi son 2 ayın en yüksek seviyelerine taşıdı.

Bu haftaya yine kur cephesinde yüksek volatiliteye neden olan haber akışıyla başlarken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 büyükelçi çıkışı sonrası bugün kabine toplantısı ve sonrasındaki açıklamalar takip edilecek. Ayrıca bu hafta Perşembe günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın enflasyon raporu sunumu önümüzdeki dönem para politikası açısından detaylıca incelenecek.

Teknik açıdan olumlu görüntüsünü korumakla birlikte endekste 1370’li seviyelerden başlayan yükseliş trendinin 1495-1520 bandında kısa vadeli ivme kaybedebileceğini düşünüyoruz. Kısa vadeli düzeltmenin ardından orta vadeli yukarı yönlü beklentimizi ise korumaya devam ediyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!