Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY240621.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Cuma gününden itibaren 18 yaşından gün almış olan herkes aşı randevusu alabilecek.

 

Covid-19'la mücadele kapsamında, Türkiye'de haftalık aşılama sayısı, Haziranda 4 kat artarak 14-20 Haziran'da 7 milyon 773 bin 105'e yükseldi.

 

Yunanistan'ın Atina Mutabakat Muhtırası'na aykırı olarak turizm sezonunda tatbikat için Ege Denizi'nin uluslararası sularında askeri eğitim sahası ilanı yapmasına Türkiye Navtex ile karşılık verdi.

 

İran, nükleer anlaşmayı yeniden canlandırmak için yapılan görüşmelerde, ABD’nin İran’ın petrol sektörüne ve bankalarına uyguladığı yaptırımları kaldırmayı prensipte kabul ettiğini ama ana konularda anlaşmazlıkların sürdüğünü belirtti.

 

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından açıklanan 2021 yılı Mayıs ayı verilerine göre Nisan'da 2 milyon 674 bin ile tarihi seviyeye ulaşan bakiyeli yatırımcı sayısı mayıs ayında ise 2 milyon 517 bin seviyesine geriledi.

 

Avrupa Birliği (AB) Türkiye'ye Suriyeli göçmenlere 2024 yılına kadar ev sahipliği yapmaya devam etmesi için 3.5 milyar Euroluk fon oluşturmayı değerlendiriyor.

 

ABD'nin çekilmesinin ardından, Türkiye’nin Afganistan'daki Kabil Havalimanı'nın korunması konusundaki teklifini görüşmek üzere bugün ABD'den Pentagon heyetinin Ankara'ya gelmesi bekleniyor.

 

Merkez Bankası'nın (TCMB) swap anlaşması için bir çok ülke ile varolan görüşmeleri hızlandırırken Reuters'a bilgi veren kaynaklar görüşmeler arasında en çabuk tamamlanabilecek ülkelerin başında Azerbaycan'ın geldiğini söylediler.

 

Reuters'a bilgi veren dört kaynak Azerbaycan dışında görüşülen ülkeler arasında Malezya ve Güney Kore'nin de öne çıktığını söylediler. Öte yandan görüşülen ülkeler arasında Rusya, İngiltere ve bazı diğer Asya ülkeleri de yer alıyor.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!