Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

Bist-Viop Günlük Bülten

Fed haftası görece düşük risk iştahı ile başlıyor

Geçen hafta TCMB gündemini takip eden piyasalarda bu hafta ana gündem Fed toplantısı olacak. Bir süredir şahinleşen Fed ve ABD faizlerindeki yükselişi görmezden gelen küresel piyasalarda Fed toplantısı yaklaştıkça volatilite artmaya başladı. Küresel çapta enflasyon ve parasal sıkılaştırma endişelerine jeopolitik risklerin de eklenmesiyle risk alma iştahı törpülenmiş durumda.

Yurt içinde ise piyasalar öncelikle Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB) "Enflasyon Raporu", Hazine ihale ve doğrudan satışları ile kapasite kullanım oranı takip edilecek. Bu hafta başlayacak 4Ç21 bilanço açıklamaları da önümüzde3-4 hafta boyunca piyasanın radarında olacak.

Volatilitenin oldukça yükseldiği bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin dağa sağlıklı olacağını düşünürken yaklaşan bilanço dönemini dikkate alarak hisse bazlı hareketlere yönelmelerinin bu süreçte riskleri yönetmek adına daha makul olduğunu düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!