Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_230921.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Fed hasarsız geçildi, gözler bugün TCMB’de olacak…

Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande’nin yarattığı risk algısı dün gelen haber akışıyla kısmen de olsa dağılırken Fed de hem faiz artış beklentileri hem de varlık alımı konusunda piyasa beklentileri etrafında açıklamalarıyla bu sürece destek oldu.

Fed’i hasarsız atlatan piyasalarda bugün dikkatler TCMB’den gelecek faiz kararında olacak. Genel beklenti TCMB’nin bu ay bir değişikliğe gitmeyerek faiz indirim sürecini yılsonuna doğru başlatacağı yönünde.

Eylül ayı başından itibaren devam eden geri çekilme sürecinde endeks son 3 gündür uzun vadeli trend desteği etrafında tutunma çabasının ardından dün gelen tepki alımlarıyla kapanışı söz konusu destek üzerinde yapmayı başardı. Ana senaryomuzu destek seviyeleri üzerinde tutunup orta vadeli trendin devam edeceği yönünde korumaya devam ediyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!