Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY230821.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan 2021 için yüzde 8 üzeri büyüme beklediklerini açıkladı. Elvan, enflasyonla mücadele konusundaki kararlılıklarını vurgularken, mali disiplinden de taviz vermeyeceklerini ekledi. Finansman konusunda ise 3 yeni Kredi Garanti Fonu destekli mekanizmaya başlayacaklarını ifade etti.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kabine toplantısı sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada Türkiye'de delta varyantının oranının yüzde 90'ı geçtiğini söyledi. Koca, eğitimde salgın kaynaklı kapanma düşünmediklerini de belirtti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz Afganistan'da hala alt yapı ve üst yapı noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ABD bizimle de bazı görüşmeler yaptı, Taliban'la bizim de görüşmelerimiz oldu, bundan sonraki süreçte de bu tür görüşmeleri yapabileceğimizi söyledik. Birçok yatırımcımız şu anda Afganistan'da yatırım yapıyor, biz onları da bırakamayız

 

Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'den sonra Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ve Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

 

Erdoğan, Johnson ile görüşmesinde, Türkiye'nin Afganistan'da mevcut önceliğinin vatandaşlarının tahliyesi olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede Kabil Havaalanının güvenliğini sağlama sorumluluğunu uygun şartların oluşması halinde devam ettirebileceklerini söyledi.

 

Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan, koronavirüsün Delta varyantının yayılmaya devam etmesinden duyduğu endişeyi ortaya koydu. Delta varyantının şu ana kadar mobilite üzerinde kayda değer bir etki yapmadığını, ancak üretimi sınırladığını ve ofislere dönüşleri yavaşlattığını belirten Kaplan, "Eğer Delta, GSYH büyümesi üzerinde daha negatif bir etkiye sahip olur ise, bu benim görüşlerimi ayarlamama neden olabilir" diye konuştu.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!