Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY230621.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 aşı randevusunda yaş sınırının 25'e indiğini, 23 Haziran tarihinden itibaren randevuların alınabileceğini duyurdu.

 

Türkiye'de Haziran ayında tüketici güven endeksi 81,7 (Önceki 77,3)

 

COVID-19 nedeniyle Rusya tarafından Türkiye'ye yönelik 15 Nisan'da başlatılan uçuş kısıtlaması, 22 Haziran itibarıyla sona erdi. 2 aylık bir aradan sonra Rus turistler yeniden Türkiye'ye ve Antalya'ya gelmeye başladı.

 

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch: Türk şirketleri döviz cinsinden gelir, gider uyumsuzluklarını düzeltmek için adımlar atıyorlar. Döviz cinsinden borç yükümlülüklerinin oranının azalttılar, daha fazla nakit döviz tutuyorlar. Borçlarının yüzde 70'i döviz cinsinden, gelirlerin ise yüzde 46'sı döviz. Eğer lira kötüleşir ise, döviz uyumsuzluğu yaşayan şirketlerin döviz cinsinden borçları yerel para cinsinden gelirlerle servis etmeleri gerekebilir.

 

AB/Von Der Leyen: Türkiye’yi Suriyeli mülteciler konusunda desteklememiz önemli. Avrupa Birliği'nin Türkiye ile göçmen anlaşmasının güncellemesi gerekiyor.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen iki tahvil ihalesinde ROT dâhil 7,9 milyar TL toplam satış gerçekleşti.

 

Biontech CEO'su: Şu anda aşımızın dolaşımdaki varyantlara göre ayarlanması gerektiğine ilişkin bir işaret yok. Gerekmesi halinde varyantlara göre ayarlanmış aşı geliştirme yaklaşımı üzerinde çalışırız.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birkaç hafta içerisinde ülkemizdeki 18 yaş üzeri nüfusun tamamını aşılama kapsamına almış olacağız. Yerli aşının adı “TURKOVAC”

 

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TBB yönetimindeki bankaların genel müdürleri ile toplantı gerçekleştirdi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!