Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XAUUSD23.055.png

ALTIN

Altın fiyatları yeni haftada satış ağırlıklı bir eğilim sergiliyor. FOMC tutanakları sonrası piyasalarda Fed beklentilerinin yön değiştirmesiyle sarı madende değer kaybı hızlanmıştı. Bugün ise San Francisco Fed Başkanı John Williams ve St. Louis Fed Başkanı James Bullard’ın açıklamaları sonrası dolar endeksinin değer kazandığını görüyoruz. FOMC toplantısında oy hakkı bulunan James Bullard, istihdamdaki güçlü seyrin enflasyonu artırması beklediğini, enflasyondaki sürdürülebilir yükselişin görülmesi ile faiz artırımına gidilebileceğini belirtti. San Francisco Fed Başkanı John Williams ise ABD ekonomisinin 2016 yılında yüzde 2 büyümesini beklediğini söyledi. 2016 yılında 2-3, 2017 yılında ise 3-4 faiz artırımı beklediğini belirten Williams, faiz artırımlarının zamanlamasının ekonomik verilere bağlı olduğunu vurguladı.

Teknik olarak ise dolar endeksinde değer kazanımı ile geri çekilmeye başlayan sarı madende 1242 seviyesi son derece önemli. Yükselen trendin desteği olan bu seviyenin kırılması durumunda 1237 ve 1230 seviyeleri gündeme gelecektir. Yükselişlerde ise 1250 ve 1255 seviyeleri önemli seviyeler.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!