Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_230222.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Rusya’nın son adımı sonrası küresel piyasalarda denge arayışı sürüyor

Rusya’nın Ukrayna’dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk Cumhuriyeti’ni tanındığını duyurması sonrasında küresel piyasalarda denge arayışı sürüyor. Karar sonrası Batı ekonomilerinden Rusya’ya yönelik yaptırım açıklamaları gelirken olayın sıcak çatışma boyutuna varmamış olması piyasalarda kötünün iyisi şeklinde yorumlanıyor. 

Önümüzdeki günlerde Rusya’nın attığı bu adıma Batı’nın vereceği tepki ve gelecek kısıtlamalar takip edilmeye devam ederken yavaş yavaşa konunun ana gündem maddesi olmaktan çıkacağını düşünüyoruz.

BİST-100 cephesinde endeksin gelen satışları Ekim ayı ortasından gelen trend desteği üzerinde karşılama çabası devam ediyor. Özellikle bilanço ve temettü beklentisi olan hisseler bu süreçte ön planda kalmayı sürdürüyor.

Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!