Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_220921.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Evergrande ismini piyasada herkes öğrendi

Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande’nin içinde bulunduğu borç krizi küresel çapta risk algısını arttırırken, piyasalardaki dipten toparlanma çabalarını sekteye uğratıyor. Mevcut tedirginlik içerisinde bugün tüm dikkatler, akşam Fed’in faiz kararı (değişiklik beklenmiyor) ve sonrasında varlık alımlarına ilişkin gelebilecek açıklamalarda olacak. Son dönemde büyüme konusunda endişe yaratan veriler ve yüksek enerji fiyatları sonrası Bankanın ekonomik tahminlerinde yapacağı değişiklikler önümüzdeki dönem faiz politikasına dair ipuçları verebilir.

BIST-100 cephesinde kısa vadeli göstergeler aşırı satışa işaret etse de olası tepki alımlarına temkinli yaklaşmakta fayda olduğu görüşümüz dün de, yukarı yönlü başlangıç ve devamında gün boyu süren satış baskısı ile karşılık buldu. Endeksin tekrar güvenli alım bölgesinde olduğunu söyleyebilmek için 200g HO seviyesi olan 1440 üzerinde günlük kapanışlar görmemiz gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!