Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY220621.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Aşılama hızında en iyi performans Türkiye’nin. 14-20 Haziran'da, Türkiye, Çin ve Almanya’yı geride bırakarak, aşılama hızında en yüksek performansı gösteren ülke oldu.

 

Rusya, bugün itibariyle Türkiye uçuşlarına başlayacak.

 

IMF Türkiye Masası Şefi Donal McGettigan ve Daimi Temsilci Ben Kelmanson, Türkiye'nin 2020'de pozitif büyüme kaydeden birkaç ülke arasında yer aldığını, ancak büyümeyi destekleyen aynı politikaların önceden var olan kırılganlıkları da şiddetlendirdiğini belirtiyor.

 

Anayasa Mahkemesi, HDP'nin kapatılması istemiyle hazırlanan iddianameye ilişkin ilk incelemesini tamamlayarak, iddianamenin kabulüne karar verdi.

 

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, yakında Türkiye tarafıyla, Ankara’nın Kiev ile yaptığı askeri işbirliğini gündeme getirecekleri bir görüşme gerçekleştireceklerini söyledi.

 

Borsa İstanbul Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Korkmaz Ergun, aracı kurumlara seslenerek şirketleri sermaye piyasalarına kazandırırken doğru zamanda doğru şirketi doğru fiyattan getirmeleri gerektiğini belirtti. Ergun, “Halka arz sürecinde yaşanacak ihmalkârlıklar, problemler halka arz iklimine, sermaye piyasalarına zarar vermekte” diye konuştu.

 

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs salgınına ilişkin verilerin 19 Temmuz tarihi itibariyle kısıtlamaların kaldırılması için uygun olduğunu belirtti.

 

Alman hükümeti 2022'de ek 99,7 milyar Euro, 2023'te ek 5,4 milyar Euro borçlanma planlıyor, hükümet 2023'te yeniden borçlanma frenini devreye almak istiyor.

 

 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!