Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_220222.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Rusya’nın son adımıyla küresel çapta riskten kaçış hızlandı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk Cumhuriyeti’ni Rusya tarafından tanındığını duyurdu. Alınan karar risk iştahını baskılarken küresel hisse piyasalarında satışları tetikledi. Karar sonrası Asya piyasalarındaki sert düşüşlere ABD vadelilerindeki hızlı geri çekilme eşlik etti. Altın güvenli liman alımlarıyla yükselirken, petrolde de arz endişeleri fiyatlara yükseliş getirdi.

Gün boyunca ve önümüzdeki günlerde Rusya’nın attığı bu adıma Batı’nın vereceği tepki ve gelecek kısıtlamalar takip edilmeye devam edilecek.

BİST-100 cephesinde endeksin gelen satışları Ekim ayı ortasından gelen trend desteği üzerinde karşılama çabası devam ediyor. Özellikle bilanço ve temettü beklentisi olan hisseler bu süreçte ön planda kalmayı sürdürüyor

Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!