Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_221121.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks yükselişini 6. Haftaya taşıdı

Ekim ayı ortasında Merkez Bankası’nın faiz indirimi sonrasında başlayan yükselişte Endeks 6. haftayı da artıda ve yeni rekorla tamamladı. Endeks Cuma gününü ise 1737 puanla yatay geçirirken Dolar/TL de rekorlarda gezinmeye devam ediyor. Bugüne kadar kurdaki yukarı hareketi görmezden geldiği gibi hatta bundan nemalanan endeks momentuma odaklanırken,  bu süreçten sonra kurun daha yakından takip edileceğini düşünüyoruz.  Kur ve borsa cephesindeki ayrışmanın bir noktada tekrar normalize olması kaçınılmaz. Bu anlamda Dolar/TL’nin 11,00 seviyesi üzerindeki hareketi yakından izlenmeli. Yurtdışı cephesinde ise tekrar alevlenen küresel enflasyon tartışmaları arsında bu hafta ABD’den gelecek büyüme rakamları da takip edilecek..

BIST-100 cephesinde gelinen zirve seviyelerde gün içi volatilitenin ve hacmin de artmış olması nedeniyle temkinli olunması gerektiği yönündeki görüşümüzü korumaya devam ediyoruz. Mevcut tabloda hisse bazında seçici olunması ve özellikle son yükseliş hareketinde görece geride kalmış hisselere odaklanılması gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!