Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_221021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

MB baskısını da geride bırakan endeks güçlü teknik görünümünü yansıtmaya devam ediyor

MB bir kez daha piyasayı şaşırtarak 200 baz puan faiz indirimine gitti. Ama yılın devamı için indirim konusunda fazla alan kalmadığını belirtmesi önden yüklemeli bir faiz indirim sürecinin yapıldığını ve bu aşamadan sonra görece daha sıkı bir duruşa (daha sınırlı faiz indirimine) yönelebileceğinin de sinyalini vermiş oldu.

Karar öncesi beklentimiz MB’nın beklentimizin ötesinde bir faiz indirimine gitse bile bunun endekste hazırlığı başlamış olan yükseliş trendini bozmaya yetmeyeceği yönündeydi. Kara sonrası yaşanan kısa süreli satış sonrasında endeks hızla toparlanarak günü 6 haftanın en yüksek seviyesi olan 1455 puandan tamamladı.

Bununla birlikte kur tarafında gelinen rekor seviyeler ve yurtdışı cephede süren büyüme ve enflasyona yönelik riskler bu süreçte hisse bazında seçici davranmaya devam edilmesi gerektiğine işaret ediyor. Kısa vadede olası kar satışlarının destek seviyeleri üzerinde karşılanacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!