Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_210921.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Evergrande endişeleri küresel varlık satışını beraberinde getirdi

ABD Merkez Bankası toplantısı öncesinde geçen haftanın sonuna doğru temkinli moddan tedirgin moda geçen piyasalarda, Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande’nin yaşadığı mali krizin küresel çapta ( Avrupa ve ABD bankaları başta olmak üzere) yayılabileceği endişesi satış baskısını arttırdı.

Yurtdışında olduğu gibi özellikle finansal sektör hisselerinde yoğunlaşan satışlarla global çapta endeksler %2 civarı değer kayıplarıyla günü tamamladı.

BIST-100 cephesinde kısa vadeli göstergeler aşırı satışa işaret etse de olası tepki alımlarına temkinli yaklaşmakta fayda olduğu kanısındayız. Endeksin tekrar güvenli alım bölgesinde olduğunu söyleyebilmek için 200g HO seviyesi olan 1440 üzerinde günlük kapanışlar görmemiz gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!