Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

BRENT210716.png

BRENT PETROL

Brent petrolde bugün satıcılı bir seyrin hakim olduğunu görüyoruz. Dün ABD tarafından açıklanan ham petrol stoklarının beklentilerden fazla azalmasıyla birlikte yükselişe geçen ham petrolde, bugün ivmenin terse döndüğünü görüyoruz.

Teknik olarak ise gün içerisinde 47,50 direncini test eden brent petrolde bu seviyeden başlayan geri çekilme devam ediyor. 47 doların altında fiyatlanan brentte satış baskısının devam etmesi durumunda 46,50 desteği önemli, bu seviyenin aşılması durumunda satış baskısının bir sonraki destek seviyesi olan 45,90’a kadar devam ettiğini görebiliriz. Gelebilecek toparlanmalarda ise ilk direnç 47,50 dolar seviyesinde bulunuyor. 47,50 dolar direncinin aşılması durumunda brent petrolün bir sonraki durağı 48,00 direnci olabilir. 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!