Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

BRENT21.066.png

BRENT PETROL

Petrol fiyatları dolardaki değer kazanımı ile bugün tekrardan 50 doların altına sarktı. Gün içerisinde Çin tarafından petrol ithalat rakamlarını takip ettik. Açıklanan verilere göre Çin’in ham petrol ihracatı Ocak-Mayıs döneminde yıllık yüzde 35 azalarak 1,1 milyon ton oldu. Mayıs ayında ise ham petrol ithalatı yüzde 39 artarak 32,2 milyon ton olarak kaydedildi. Irak tarafında ise son gelen verilere göre Irak'ın güneyindeki limanlardan petrol ihracatı Haziran ayında, bakım çalışmaları ve hava şartlarına bağlı olarak Mayıs ayına göre azalarak, 3.144 milyon varil oldu.

Teknik olarak ise satış hareketinin devam ettiği Brent petrolde 49.30 ilk destek. Aşağı yönlü geçilmesi durumunda ise 49.00 ve 48.70 seviyeleri hedeflenebilir. Yükselişlerin kendini tekrar gösterebilmesi için ise 50 doların üzerinde kapanışlar görmemiz gerekiyor.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!