Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

21042022BİST.png

Bist-Viop Günlük Bülten

KÜRESEL RİSK ALMA İŞTAHINI DESTEKLİYOR, BİST REKOR KIRIYOR!

Küresel tarafta, Kremlin Sözcüsü Peskov’un; Ukrayna tarafına kendi hazırladıkları barış anlaşması taslağını ilettiklerini ve Kiev’den cevap beklediklerine dair açıklaması ile volatilitede artış görüldü. Taslak anlaşmanın içeriğinin bilinmemesi ve Rus tarafından gelmesinden dolayı Ukrayna’nın kabul edip etmeyeceği merak konusuyken, en azından bir barış anlaşmasının taslağının sunulması piyasalar tarafından pozitif algılandı.  

Öte yandan IMF’den gelen: Avrupa’ya daha fazla mali desteğin gerekli olmadığına dair açıklama ile bir süredir yükseliş ivmesi yakalayan başta ABD’nin olmak üzere uzun vadeli tahvil faizlerinde görülen geri çekilmeler de, bazı 1.Çeyrek finansalları ile birlikte pozitifliği destekledi.

Yurt içi tarafta ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelen açıklamalar sonrasında Bist, bu günde yeni rekor seviyesi olan 2536.49’u gördü.

Tedirginlik görülen borsada gelen haberlerdeki pozitiflik ile yeterli momentumun oluşmaması bir miktar temkinli olmakta fayda olduğunu hatırlatıyor.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!