Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_211021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks mevcut riskler arasında teknik gücünü korumaya çalışıyor

Global çapta daha yüksek sesle dillendirilmeye başlayan stagflasyon tartışmaları arasında içeride bir numaralı gündem bugün saat 14:00’da gerçekleşecek TCMB faiz toplantısı. Bununla birlikte endeks söz konusu riskler ve belirsizlikler arasında 50g HO (1428) seviyesi üzerinde teknik anlamda gücünü korumaya devam ediyor.

Anketlere yansıyan medyan tahminlere göre ekonomistler, TL’de son bir aydır yaşanan değer kaybı, kredi risk primimizdeki artış ve uzun vadeli tahvil getirilerindeki hızlı yükselişe rağmen TCMB’nin faiz indirimine devam edeceğini düşünüyor. Bununla birlikte, özellikle son 2 gündür Bankacılık endeksinde yaşanan toparlanma ve Dolar/TL tarafındaki görece sakinlik MB’nın bu kez pas geçme ihtimalinin de bir yandan senaryolar arasına  alındığına işaret ediyor olabilir.

 Risk algısının ve volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği bu süreçte, 3.çeyrelk bilanço döneminin de başlamasıyla hisse bazında hareketlere odaklanılması gerektiğini düşünmeye devam ediyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!