Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_200921.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Temkinli bekleyişin yerini kısa vadede tedirginlik almış durumda

Son dönemde yurtdışından gelen verilerin büyüme konusunda ortaya koyduğu karışık görüntü, Merkez Bankalarının damga vurması beklenen haftada piyasada belirsizliğin devamına ve tedirginliğin artmasına neden olmuş durumda.

Bugün özelinde çok majör bir veri akışı bulunmazken dikkatler hafta boyunca Çarşamba günü ABD, Perşembe günü TC Merkez Bankası’na odaklı kalmaya devam edecek. En kısa vadede ise Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande’nin yaşadığı mali krizin piyasalara yansımaları izleniyor.

BIST-100 cephesinde kısa vadeli göstergeler aşırı satışa işaret etse de olası tepki alımlarına temkinli yaklaşmakta fayda olduğu kanısındayız. Endeksin tekrar güvenli alım bölgesinde olduğunu söyleyebilmek için 200g HO seviyesi olan 1440 üzerinde günlük kapanışlar görmemiz gerektiğini düşünüyoruz

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!