Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_201221.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Müzik durdu, herkes sandalye kapma peşinde

Başta Fed olmak üzere küresel çapta merkez bankalarından, enflasyon endişelerine karşılık sıkılaştırma adımları gelirken TCMB’nin faiz indirimlerine devam TL’yi bir süredir başta dolar olmak üzere diğer para birimleri karşısında rekor düşük seviyelere çekerken borsa cephesinde de devalüasyon rallisi endeksi yeni rekorlara taşıyordu. Ancak kurda gelinen seviyeler artık makro risk olarak değerlendirilmeye başlamış durumda. Buna getiri arayışının spot ve vadeli piyasalar arasında oluşturduğu anomali de Türk hisse senedi piyasaları  kara cumayı yaşadı.

Kritik merkez bankalarının toplantılarını ardında bırakan küresel piyasalarda da daha temkinli bir duruş öne çıkarken içeride ise başta Merkez bankası olmak üzere politika yapıcılardan gelecek açıklama ve adımlar izleniyor olacak.

Yoğun ve değişken haber akışı içerisinde volatilitenin çok yükseldiği bu süreçte temkinli kalmaya devam edilmesi gerektiğini ve oluşan toz dumanın bir miktar dinmesinin beklenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!