Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_201021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks mevcut riskleri 1400 seviyesi üzerinde fiyatlama eğiliminde

Global çapta enflasyonda yukarı, büyümede aşağı yönlü riskler stagflasyon tartışmalarını beraberinde getirirken içeride ise Perşembe günü gerçekleşecek TCMB faiz toplantısı öncesinde Dolar/TL cephesindeki hareketlilik sürüyor. Bununla birlikte endeks söz konusu riskler ve belirsizlikler arasında 50g HO (1428) seviyesine değer kazanmış durumda..

Bu hafta içeride bir numaralı gündem TC merkez Bankası’nın Perşembe günü alacağı faiz kararı olurken yurtdışı tarafta ise Fed'in Bej Kitap raporu ile ABD’de gelmeye devam eden bilançolar olacak.

1418-1423 yeni takip edeceğimiz destek bölgesi. Bu seviye üzerinde 1445 ve 1453  (Mart ayından gelen trend direnci) kısa vadede hedefte kalmaya devam edecek. Özellikle 1453 seviyesini endekste kısa vadeli trendin soluklanmak isteyeceği bölge olarak dikkatle izliyor olacağız.  

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!