Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

Bist-Viop Günlük Bülten

Törpülenen küresel risk iştahı sürecinde gözler TCMB faiz kararında

Küresel çapta Enflasyon ve Parasal sıkılaştırma endişelerine jeopolitik risklerde eklenmesiyle önceki gün BIST’te yaşanan %5’lik kayıp dün Bankacılık sektörünün desteğiyle kısmen telafi edildi Bir süredir şahinleşen Fed ve ABD faizlerindeki yükselişi görmezden gelen küresel piyasalarda Fed toplantısı yaklaştıkça volatilite artmaya başlarken risk iştahı da önemli ölçüde törpülendi.  Yurtdışı tarafta dikkatler enflasyon endişeleri ve bu paralelde tahvil faizlerinde yaşanan yükselişlerde kalmaya devam ederken içeride gözler TCMB Para Politikası Kurulu toplantısından çıkacak kararlar ve yönlendirmelerde olacak.

Endeksin önceki gün kırmış olduğu 10g HO (2030) desteği üzerine hızlıca geri dönmüş olması bu anlamda endeksteki yükseliş isteğini ortaya koyuyor. Ancak oynaklık kısa vadede yüksek kalmaya devam edebilir.

 Volatilitenin görece yüksek kaldığı bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmeleri daha sağlıklı olacaktır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!