Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

GBPUSD02.099.png

GBPUSD

Yeni güne İngiltere’den açıklanan Ağustos ayı inşaat PMI ile başlangıç yaptık. Veri beklentilerin üzerinde 49.2 olarak açıklandı. Günün devamında ise gözler ABD cephesinden açıklanacak istihdam raporundaydı. Tarım dışı istihdam her ne kadar beklentilerin altında kalsa da raporun detayları dolardaki değer kaybını sınırlı kalmasını sağladı. sterlinin son haftalarda kuvvetli bir görünüme büründüğünü ve doların geçtiğimiz günlerdeki değer kazanımına rağmen paritedeki yükseliş hareketinin devam ettiğini görüyoruz.

Hareketin yoluna devam edebilmesi içinse 1.3370 seviyesinin aşılması gerekiyor. Eğer bu seviyenin üzerine geçebilirsek yükseliş 1.3400 ve 1.3470 seviyelerine kadar ulaşabilir. Geri çekilmelerde ise 1.3260 seviyesi bu kez destek görünümüne bürünebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!