Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY020821.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

Sağlık Bakanlığın son verilerine göre;

1. Doz uygulanan aşı oranı: %66,11

2. Doz uygulanan aşı sayısı: %44,16

Günlük vaka sayısı: 20.890      Günlük Vefat sayısı: 96

 

Haziran ayında dış ticaret açığı bir önceki yılın aynı ayına göre %0,2 azalarak 2 milyar 858 milyon dolardan, 2 milyar 853 milyon dolara geriledi.

 

Uluslararası yatırım kuruluşu Unicredit tarafından hazırlanan raporda, Türkiye'de artan enflasyon nedeniyle TCMB faiz indirimini ertelese bile TL'de değer kaybı olabileceğini öne sürdü. Değerlendirmede "Temmuz ayında enflasyonun yüksek kalması TCMB'yi parasal gevşetmenin başlatılmasını yıl sonuna erteleme konusunda cesaretlendirebilir. Ancak yüksek enflasyon reel faizi eritmeye devam edecek. Bu durumun da TL'ye yansıması mümkün" yorumu yaptı. Unicredit bu ortamda TL'de yükseliş girişimlerini satın almayacağını ifade etti.

 

İngiltere Ekonomi Bakanı Sunak, İngiltere Başbakanı Johnson’dan mevcut seyahat kısıtlamaların ekonomiye ve özellikle turizm sektörüne zarar verdiğini belirterek, aşılama programındaki başarı ile kısıtlamaların kaldırılmasına yönelik çağrıda bulundu.

 

Fed'in en güvercin üyelerinden biri olan Minneapolis Başkanı Kashkari, Delta varyantı nedeniyle ekonomik toparlanmanın yavaşlayabileceğini söyledi. Toparlanmanın yavaşlaması halinde istihdam büyümesinin de gerileyeceğini belirten Kashkari, bununla birlikte ana beklentisinin halen sonbaharda istihdamda güçlü artış olduğunun altını çizdi.

 

Avrupa Merkez Bankası, yaptığı stres testlerinin ortaya konan senaryoda küçük Avrupalı bankaların büyük olanlara göre daha fazla sermaye kaybı ile karşı karşıya kalacaklarını gösterdiğini bildirdi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!